Daug lengviau nusipirkti valtį nei ją parduoti. Spėju, kad todėl jūs matote daug daugiau straipsnių ir knygų apie valties pirkimą nei apie jos pardavimą. Norint parduoti valtį, reikia laiko, pinigų, kantrybės ir rasti tinkamą pirkėją. Būtinybė pirmiausia parduoti savo valtį, o tik po to pereiti prie kitos, gali kelti papildomą spaudimą ir varginti. Tačiau jei žinosite septynis toliau pateiktus patarimus, yra didelė tikimybė, kad jūsų valtis bus parduota greičiau nei kitu atveju.

7 geriausi patarimai, kaip parduoti naudotą valtį:

1. Padarykite savo valtį tinkamesnę pardavimui – atlikite šiuos šešis veiksmus.

Išvalykite savo valtį ir leiskite jai blizgėti. Švari valtis parduodama.
Nepraraskite susidomėjimo. Pirkėjai tai pastebi. Išlikti susidomėjusiems, kad neatsiliktumėte nuo remonto ir kaip valtis atrodo, yra nepaprastai svarbu.
Sutaisykite, kas sugedę. Nesitikėkite, kad pirkėjai patys viską sutvarkys. Jei kas nors sulūžo arba atrodo susidėvėję, pataisykite arba pakeiskite. Tai parodo potencialiam pirkėjui, kad vis dar rūpinatės savo laivu. Ši energija persiduos pirkėjui.
Išvalykite variklių skyrių. Jokių alyvos, tepalų ar dažais nusitrynusių dalių. Deja, tai yra didžiausia kliūtis sudaryti sandorį. Tai tas pats, kas įeiti į vietą, kurioje ant sienų yra pelėsis, nešvarūs vonios kambariai ir riebūs kilimai – tai tikrai atstumia!
Išvalykite triumą. Įsitikinkite, kad ji nėra pilna purvo, lapų, alyvos ir pan. Smirdinti triumo patalpa yra dar vienas dalykas, kuris atgraso, ypač pirkėjas moteris.
Pašalinkite asmeninius daiktus. Norite, kad pirkėjai įsivaizduotų arba įsivaizduotų savo daiktus laive. Be to, bet kokie asmeniniai daiktai, kuriuos paliksite valtyje, gali būti ir bus laikomi potencialių pirkėjų pardavimo dalimi.

2. Nustatykite geriausią savo valties kainą

Jei nusprendėte parduoti savo valtį patys, atlikite namų darbus. Paieškokite internete panašių į jūsų valčių, turinčių tas pačias savybes, modelį ir metus. Peržiūrėkite naudotų valčių žurnalus. Už kiek šios valtys parduodamos? Kokios būklės jos yra? Kur jos yra? Ar jos parduodamos privačiai, ar per jachtų brokerius?

Jachtų brokeriai gali atlikti daugiau tyrimų įvairiose interneto svetainėse ir knygose, pavyzdžiui, ABOS™ Marine Blue Book, BUC® Used Boat Price Guide ir PowerBoat Guide. Iš šių knygų jie gali sužinoti dabartinę laivo vertę. Iš naudojamų svetainių jie gali sužinoti, už kiek konkreti valtis buvo parduota praeityje. Jei atlikdami tyrimus pamatysite, kad jūsų vietovėje per jachtų brokerį parduodamas panašus kateris, didelė tikimybė, kad ir jūsų katerio kaina turėtų būti panaši.

Kai turėsite supratimą, už kiek parduodamos panašios į jūsų rib valtys, galėsite logiškai nuspręsti, už kiek parduoti savąją. Nesileiskite įkalbinėjami manyti, kad jūsų valtis verta daugiau, nei yra iš tikrųjų; arba, jei vis dar esate skolingi pinigų už savo valtį, kad galite parduoti valtį už paskolos likutį. Laikas yra svarbiausia, o tinkama valties kaina padeda ją greitai pamatyti ir parduoti.

3. Nufotografuokite

Valčių mėgėjai mėgsta žiūrėti į valčių ir jų dalių nuotraukas – kuo daugiau, tuo geriau. Pagalvokite, kokias nuotraukas mėgstate žiūrėti. Pasivaikščiokite aplink savo valtį ir padarykite daug nuotraukų iš įvairių kampų: kairiojo borto, skersinio borto, dešiniojo borto, laivagalio ir priekinės dalies. Burlaiviuose nufotografuokite palydovo kelią, pagrindinę burę ir stiebą. Dar geriau, jei pavyks nufotografuoti valtį nuo vandens ir (arba) valtį vandenyje, toliau nuo dokų.

Toliau fotografuokite laivo vidų. Prieš tai įsitikinkite, kad valties vidus tvarkingas ir švarus, o viskas, ko neparduodate kartu su valtimi, yra pašalinta. Kitaip tariant, jei neparduodate salone esančio plokščiaekranio televizoriaus, nedėkite jo į nuotraukas. Nufotografuokite elektroniką, priekinę kajutę, mašinų skyrių, variklius, galvutes, virtuvėlę, saloną, būsto kambarius, V-ąja kajutę ir t. t. Jums taip pat reikės vairo, kapitono tiltelio, palydovo ir kapitono padėjėjo sėdynių nuotraukų. Jei laivas stovi ant kietos dangos, nufotografuokite sraigtus, vairą ir (arba) kilį.

Darykite bendras nuotraukas, ne tik stambias. Vėlgi, pažvelkite į kitas parduodamas valtis ir atkreipkite dėmesį, kurios jų nuotraukos jums patinka – garantuojame, kad jūsų potencialiems pirkėjams jos taip pat patiks.

4. Skelbkite

Nuo to, kur patalpinsite skelbimą, priklausys, kiek informacijos jame bus pateikta. Tačiau kuo daugiau vietų galėsite patalpinti skelbimą, tuo didesnė tikimybė, kad jis bus pastebėtas. Yra keletas svetainių ir forumų, kuriuose galėsite nemokamai reklamuoti savo laivą. Tai, pavyzdžiui, Craigslist.org, BoatBoss.com ir AdPost.com. Kitose svetainėse skelbiama, kad už skelbimą nereikia mokėti, tačiau iš tikrųjų iš jūsų bus imamas maždaug 350 JAV dolerių avansas. Taigi, prieš pateikdami skelbimą apie valtį internete, pirmiausia perskaitykite smulkųjį šriftą. Naudotų valčių žurnalai vis dar yra geras būdas, tačiau neapsiribokite tik jais. Juose sunkiau atnaujinti kainų pokyčius, nuotraukas ir pan.

Skelbime turėtų būti pateiktas išsamus valties aprašymas, variklio ir generatoriaus valandų skaičius, taip pat datos ir pastabos apie bet kokius didesnius pertvarkymus. Ar jūsų valtis yra gėlo vandens, ar žalio aušinimo? Norėsite atskleisti bet kokius laivo trūkumus, kiek laiko valtį turite, ir, svarbiausia, kodėl ją parduodate. Galima sakyti, kad pereinate į didesnę valtį, pereinate į mažesnę arba išeinate į pensiją. Šio skyriaus pabaigoje rasite lentelę su specifikacijų, kurias turėtumėte įtraukti į skelbimą, sąrašu – naudokite ją kaip darbo lapą rašydami skelbimą.

Kur bebūtų, ant savo valties pritvirtinkite ženklą „Parduodama”, kad kiti aplinkiniai žinotų, jog parduodate valtį.

Galiausiai, bet ne mažiau svarbu, sukurkite savo valties pardavimo brošiūrą ir laikykite jos kopijas po ranka.

5. Laikas, kada parduodate savo laivą

Dauguma valčių parduodamos nuo kovo iki rugsėjo mėnesio, o rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje būna sunkmetis. Balandžio-birželio mėnesiais žmonės ypač ieško, kad įsigytų iki liepos 4 d. šventės. Lapkritį vėl nurimsta. Jei įmanoma, laikykite savo valtį natūralioje aplinkoje (vandenyje), kad ji geriausiai pasirodytų. Vidutiniškai valtį parduoti užtrunka nuo trijų iki šešių mėnesių. Tačiau žinoma, kad kai kurios valtys gali stovėti metų metus. Tai priklauso nuo to, kaip gerai nustatėte parduodamos valties kainą, kiek ji švari ir kaip gerai ją reklamuojate.

6. Nuspręskite, ar naudotis brokerio paslaugomis

Jei neturite laiko užsiimti tyrimais, rašyti ir talpinti skelbimus, kurti ir kabinti iškabas, priimti skambučius ir skirti susitikimus, rodyti savo valtį arba parduoti valtį, geriausia rinktis brokerį. Brokeris gali už jus atlikti visus veiksmus, t. y. įdėti skelbimus, atrinkti pirkėją, parodyti jūsų valtį ir t. t. Brokeris turi prieigą prie kitų brokerių, geresnių svetainių, kuriose galima talpinti skelbimus, nei turi ne brokeriai, pavyzdžiui, YachtWorld.com, ir naudotų laivų knygų, minėtų 2 patarime.

Dauguma laivų brokerių ima 10 proc. komisinį mokestį, tačiau kai kurie ima mažiau. Dauguma brokerių tikrai uždirba savo komisinius.

 

 

By Domas