Ne vėliau kaip lapkričio mėnesį kapinėse esančius kapus reikia paruošti šaltiems žiemos mėnesiams ir pasirūpinti, kad jie būtų apsaugoti nuo žiemos. Naudodamiesi šiais patarimais, kapas atrodys prižiūrėtas net ir žiemą.

Žiemą pasikeičia ir kapinių išvaizda. Palaipsniui rudenį ant kapų žydinčius vėlyvuosius augalus pakeičia ištvermingi augalai. Gėlių kompozicijos ir vainikai pakeičia gėles ir užtikrina, kad kapas būtų gražiai papuoštas net ir šaltuoju metų laiku. Daugelis gedinčių šeimų per tokias šventes kaip Visų šventųjų diena ar Mirusiųjų sekmadienis kapą paruošia žiemai. Tačiau kokius darbus iš tikrųjų reikia atlikti, kad kapas būtų paruoštas žiemai?

Pašalinkite vasarinius augalus

Pirmiausia nuo kapo reikia pašalinti lapus. Be to, nuo žemės reikėtų pašalinti nudžiūvusius vienmečius vasarinius augalus. Daugiamečiai krūmai ir sumedėję augalai turi būti genimi atgal. Tačiau genint kai kuriuos augalus reikia stebėti, kad jie nebūtų genimi per vėlai ir kad galimi nauji ūgliai nespėtų tinkamai sukietėti iki pirmųjų šalnų, kad neiššaltų. Tai ypač pasakytina apie populiarų, bet šiek tiek jautresnį buksmedį.

Žiemai atsparūs augalai

Nors ruduo ir pavasaris yra ypač tinkamas metas kapui pertvarkyti, kol žemė neįšalusi, naujus augalus ant kapo galima sodinti ir šaltuoju metų laiku. Rekomenduojami ištvermingi ir tvirti augalai, pavyzdžiui, sidabrakrūmiai, dygliuotosios kriaušės, gulsčiosios gėlės, purpurinės varpinės gėlės arba ištvermingi viržiai, kai kurie iš jų net laukinėmis žiemomis žydi be pertraukų. Svarbu laistyti augalus prieš pirmąsias šalnas, net ir sausomis dienomis. Jei norite kitais metais kapą papuošti pavasarį žydinčiomis svogūninėmis gėlėmis, jas reikia sodinti likus kelioms savaitėms iki pirmojo įšalo.

Jei žiemą nenorite apsieiti be žydinčių gėlių ant kapo, kalėdinės rožės yra puikus pasirinkimas. Net ir šaltomis žiemos dienomis balti arba rausvi žiedai žydi ant sniego.

Kapo uždengimas

Kapo uždengimas storomis šakomis priklauso nuo žiemos eigos ir intensyvumo; įprastomis žiemomis to paprastai nereikia. Ypač šaltais žiemos mėnesiais tokiu būdu galima apsaugoti kapų sodinukus nuo šalčio, tačiau esant žemai temperatūrai danga kenkia augalams ir greitai sukelia puvinį bei pelėsį. Kai kuriais atvejais dėl apsaugos nuo šildymo augalai sudygsta per anksti ir tada būna ypač jautrūs šalnoms.

Rudenį kapą reikia paruošti žiemai ir pasodinti žiemai atsparų augalą.

Itin šaltomis žiemomis arba jei kapas apsodintas labai jautriais augalais, kapo vietą galima apsaugoti spygliuočių šakomis. Eglės arba mėlynosios eglės šakos nupjaunamos nedidelės ir dedamos prie kapo taip, kad persidengtų – panašiai kaip čerpės. Tokia tvarka ne tik apsaugo augalus ir pritvirtina šakas, bet ir gali būti naudojama dekoratyviniam kapo apipavidalinimui. Uždengiant visada svarbu, kad po šakų sluoksniu galėtų pakankamai cirkuliuoti oras.

Taip pat labai dekoratyvūs dubenys, kompozicijos ir vainikai,vazos kapams ir kt. Tokių žieminių dekoratyvinių elementų pagrindas paprastai yra eglės šakos arba pušies šakelės. Žiemos kapų puošybai taip pat populiarios samanos ir šventmedžio šakelės. Visi, dedantys dekoratyvinius dubenis ar kitus kapo papuošalus, turėtų juos gerai pritvirtinti, kad jie atlaikytų audringus žiemos vėjus.

By Domas