Dauguma žmonių mano, kad gėlės simbolizuoja laimę ir džiaugsmą. Gėlės yra ideali dovana bet kokia ypatinga proga. Gėlės taip pat yra labai geras padėkos ir užuojautos ženklas.

Per pastaruosius kelerius metus gatvėse ir internete atsirado daug naujų gėlių parduotuvių. Visos šios gėlių parduotuvės siekia pristatyti geros kokybės gėlių kompozicijas ir gėles į namus Alytus. Šiuo metu daugėja gėlių tiekėjų, kurie teikia įvairius patrauklius pasiūlymus, įskaitant nuolaidas, nemokamą pristatymą ir nuolaidų sistemas gėlių pristatymo paslaugoms.

Viena iš populiariausių gėlininkų ir gėlių pristatymo įmonių siūlomų schemų yra gėlių ir augalų pristatymo su nuolaida schema. Visos šios schemos skirtingose gėlių parduotuvėse skiriasi, todėl labai svarbu prieš pateikiant užsakymą apsipirkti.

Kai kurie gėlininkai ir gėlių pristatymo bendrovės siūlo nuolaidas pristatymui tam tikrose vietovėse, tačiau kiti siūlo nuolaidas siuntimui į užsienį. Dauguma gėlininkų taiko nuolaidas pristatant gėles tą pačią dieną, tačiau tai galima padaryti tik tam tikru atstumu nuo parduotuvės. Dauguma gėlininkų siūlo daugybę gėlių kompozicijų, kurios gali būti pritaikytos pagal kliento poreikius ir proga.

Beveik visi gėlininkai siekia užtikrinti, kad gėlės klientą pasiektų šviežios ir kokybiškos. Renkantis gėlininką labai svarbu rinktis tokį, kuris yra įsitvirtinęs ir garantuoja jūsų pageidaujamas paslaugas. Labai svarbu nepamiršti, kad užsakydami iš anksto galite nesutaupyti pinigų, nes jums gali būti netaikomos nuolaidos. Gėlės turi vadinamąjį galiojimo laiką, kuris reiškia, kad jos iš tikrųjų šviežios būna tik tam tikrą laiką.

 

1. Pasirinkite tinkamą augalą tinkamoje vietoje. Nebandykite auginti to, kas netinka jūsų konkrečiam dirvožemiui ar kultūrinėms sąlygoms. Reikia atsižvelgti į saulę, pavėsį, dirvožemio pH, drenažą ir temperatūrą. Šį faktą lengviau pasakyti, nei padaryti, todėl reikės nesibaigiančių eksperimentų. Tai yra dalis sodininkystės iššūkio ir malonumo.
2. Maitinkite savo dirvožemį. Nuolat pridėkite organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto, susmulkintų lapų, sauso mėšlo, šiaudų, pjuvenų ir t. t. Skaidydamiesi jie sudarys sąlygas neįtikėtinai daugybei mikroorganizmų, kurie sukuria sveiką dirvožemį ir sveikus augalus.
3. Naudokite augalų įvairovę. Įtraukite tuos augalus, kurie, kaip įrodyta moksliniais tyrimais, pritraukia naudingus vabzdžius ir apdulkintojus, ir tuos, kurie gali atbaidyti sodo kenkėjus.
4. Perdirbkite visas organines medžiagas. Virtuvės atliekos, lapai, genėjimo atliekos, nukritę vaisiai ir kt. turėtų būti kompostuojami ir grąžinami į sodo dirvožemį.
5. Nenaudokite sintetinių pesticidų, herbicidų ir trąšų. Jie akimirksniu sunaikins naudingus vabzdžius, bakterijas ir grybus, taip sunaikindami natūralią, sveiką dirvožemio mitybos grandinę.
6. Nesutankinkite dirvožemio. Įrenkite takus ir pakeltas lysves, kad ant apsodintų plotų nebūtų vaikščiojama ar klūpima. Dirvožemyje turi būti išsaugota porų erdvė, kurioje darniai gyvena vanduo, oras, šaknys ir mikroorganizmai, padedantys augalams augti ir sveikti.
7. Dirvožemio nekultivuokite. Dėl rotacinio žemės dirbimo ir nuolatinio dirvos “apvertimo” prarandama organinė medžiaga, suardoma dirvožemio struktūra ir suardomi mikroorganizmai, užtikrinantys sveiką dirvožemio mitybos tinklą. Į dirvožemį pridėkite organinių medžiagų mulčio pavidalu.
8. Sukite pasėlius. Pasirūpinkite bent trejų metų sėjomaina, o jei tai neįmanoma dėl vietos trūkumo, vienerius ar dvejus metus auginkite dengiamuosius augalus, kad praturtintumėte dirvožemį.

Jei visi ekologiškai ūkininkaujantys sodininkai visame pasaulyje turėtų vieną bendrą bruožą, tai būtų tai, kad jie visi gamina kompostą. Galima sakyti, kad komposto įterpimas į bet kokio sodo dirvožemį yra ekologiško sodo esmė. Visoms sodo dirvoms naudinga pridėti komposto, kai tik jo yra. Kompostas padeda aeruoti dirvožemį, kuriame gyvena milijonai gyvų organizmų, padedančių augalams pasisavinti reikalingas maisto medžiagas. Šia prasme jis veikia kaip trąša. Kompostas gali būti naudojamas kaip mulčias, kuo dažniau barstomas ant esamo dirvožemio ir, be abejo, maišomas su esamu dirvožemiu, kai sodinami nauji augalai.

Kompostą lengva pasigaminti. Tai tiesiog galutinis rezultatas, kai organinių medžiagų krūva suyra į sodrią, šokolado rudumo medžiagą, kuri gražiai atrodo, kvepia, ją malonu liesti ir dažnai vadinama “juoduoju auksu”. Techniškai kompostas susidaro sujungus bet kokią kadaise gyvą organinę medžiagą, gyvulinę ar augalinę. Visa tai laikui bėgant suyra. Šiuolaikinėje komposto krūvoje nenaudojamos gyvūninės kilmės medžiagos, o dėl antibiotikų ir kitų vaistų, duodamų daugeliui ūkinių gyvūnų, ne visada rekomenduojama naudoti net mėšlą. Jei yra ekologiškai auginamų ūkinių gyvūnų mėšlo, jo galima saugiai pridėti į bet kurią komposto krūvą.

Komposto krūvą arba “krūvą” galima sukurti bet kur, kur yra trijų ar keturių pėdų kvadratinis žemės plotas. Ji gali būti pavėsyje, saulėje, sausoje vietoje, drėgnoje vietoje, praktiškai bet kur. Paprasčiausiai išmeskite organines medžiagas ant žemės, suformuokite iki keturių pėdų aukščio krūvą ir, praėjus pakankamai laiko, po ja rasite komposto. Piktžolės, lapai, virtuvės atliekos (neįtraukite mėsos ar pieno produktų), kavos tirščiai, pernokę vaisiai, arbatos maišeliai, riešutų kevalai, jūros dumbliai, pušų spygliai, pjuvenos, žmonių ar gyvūnų plaukų atraižos ir dar daugybė kitų. Visa tai suirs į puikų kompostą.

 

 

By Domas