Jei veją pjaunate anksti ryte, galite ją palaistyti iš karto po pjovimo. Taip suteiksite pakankamai laiko vandeniui giliai įsigerti į dirvožemį, kol dienos karštis jį išgarins, ir kartu leisite žolei greitai išdžiūti. Šviežiai nupjauta žolė yra labiau pažeidžiama grybelių ir ligų, todėl gerai, kai greitai išdžiūsta, bet dar blogiau, jei lieka šlapia per naktį.

Jei tenka pjauti naktį, palaistykite ją ryte arba palaukite iki kito ryto. Kai laistote naktį, žolė visą naktį išlieka drėgna, todėl ji tampa pažeidžiama grybelių ir ligų. Žolė ypač pažeidžiama iškart po to, kai ji buvo nupjauta naudokite vejos laistymo sistemos ar kitas įrangas

Bet kuriuo atveju laistykite tik po pjovimo, jei jūsų vejai to reikia! Be to, nereikia pjauti ir laistyti vejos tuo pačiu metu.

Ar galite tręšti veją po pjovimo?

Taip, veją galima tręšti po pjovimo. Pirmiausia nupjaudami žolę, atveriate dirvą, kad sintetinės trąšos ir organinis kompostas lengviau patektų į dirvožemį. Jei ketinate tręšti, nupjautą žolę turėsite išvežti į komposto krūvą. Priešingu atveju nupjauta žolė užtvers kelią trąšoms.

Po tręšimo trąšomis reikės palaukti savaitę ir vėl pjauti.

Ar veją reikia apgenėti prieš pjovimą, ar po jo?

Veją apipjaukite prieš pjovimą, nes taip sutaupysite laiko pjaudami. Kai veją nupjausite ir pakraščiuosite pirmiausia, jums nekils pagunda su vejapjove pernelyg priartėti prie medžių, augalų, pašto dėžučių ir tvorų. Priėjęs per arti galite juos pažeisti. Taip pat sutaupysite laiko, nes nebandysite prie šių kliūčių priartinti nepatogios vejapjovės.

Ką daryti nušienavus veją?

Ką, be vejos pakraščių apipjaustymo prieš pjovimą ir laistymo po pjovimo, dar turėtumėte daryti po vejos pjovimo?

Patikrinkite apatinį pjovimo agregatą ir (arba) peilius ir, jei reikia, juos išvalykite. Tai reikia daryti bent du kartus per metus, o ypač kiekvieną kartą, kai pjaunate šlapią arba labai ilgą žolę. Kai ant peilių susikaupia žolė, ji neleidžia žolės ašmenims stovėti vertikaliai, kad būtų švariai nupjauta, ir, kaip atspėjote, po ką tik nupjautą veją paskleidžia ligas.
Nupjautą žolę palikite vietoje, jei ji per stora, ją išsklaidykite arba sumeskite į maišus ir sudėkite į komposto krūvą. Šviežia nupjauta žolė yra puikus NEMOKAMAS azoto šaltinis [PDF] ir nesukelia puvenų problemų.
Nupjautą žolę nuo takų ir privažiavimų sumeskite atgal į veją. (Galite naudoti vejos pūstuvą, bet kaimynams patiktų, jei to nedarytumėte). Taip jūsų kiemas atrodys tvarkingesnis, o nukirptos žolės nepatektų į lietaus kanalizaciją ir neužsikimštų.

Laistykite veją, jei jai to reikia.Prieš išpurkšdami laistytuvą, pereikite per veją ir patikrinkite, ar ją apskritai reikia laistyti. Pjovimo ir laistymo grafikai ne visada sutampa. Be to, pirmiausia patikrinkite orus – jei laukia liūtis, galite tiesiog tvarkytis ir žiūrėti, kaip lietus sruvena lango stiklais, žinodami, kad jūsų žolė yra puikiose rankose.

By Domas