Kas yra limfodrenažas?

Skirtingai nei širdis, limfinė sistema neturi siurblio, kuris ją stumtų po kūną, todėl limfa skaidrus skystis, kuris juda per kūno arterijas ir audinius, kad juos išvalytų, o po to išteka per limfinę sistemą, kad palaikytų skysčio judėjimą, visų pirma priklauso nuo mūsų kūno raumenų ir judesių.

Limfodrenažas – tai rankinio masažo technika, kuri veikia limfinę sistemą, skatindama ją greitai veikti, perkeliant limfą į limfmazgius esančius visame kūne, bet daugiausia kakle, pažastyse ir kirkšnyse. Pagrindinė jos funkcija – pagreitinti tarp ląstelių susikaupusio skysčio ir jų katabolinių dar vadinamų skilimo likučių šalinimo procesą, nukreipiant juos į kapiliarines kraujagysles ir, atliekant specifinius judesius, toliau, kad jie būtų pašalinti.

Limfodrenažo nauda

Pasak ekspertų limfodrenažo nauda yra didelė, daugiausia ji pasireiškia užsistovėjusių skysčių pernešimu ir pašalinimu, tačiau taip pat:

  • Skatina kraujotaką ir audinių regeneraciją
  • nukreipia ir padidina limfos tekėjimą, skatindamas greitesnį tarpląstelinio skysčio pertekliaus pašalinimą
  • mažina patinimą ir vandens susilaikymą
  • gerina imuninę sistemą, nes iš organizmo pašalinami toksinai
  • Sumažina celiulito išvaizdą, nes sumažina skysčio, spaudžiančio po oda esančias kryžmines skaidulas, kiekį.
  • Skatina kūno ir psichinį atsipalaidavimą
  • Suteikia kūnui bendro lengvumo
  • suteikia kūnui energijos

Kaip pasiruošti limfos drenažui?

Jei norite atlikti limfodrenažą, ekspertai siūlo ieškoti licencijuoto specialisto, turinčio rekomendacijų ir patirties, panašiai kaip renkantis gydytoją. Iš esmės, norite, kad kas nors žinotų, ką daro, kad gautumėte geriausius rezultatus. Jei, kaip ir aš, lengvai susidaro mėlynės, likus savaitei iki vizito nevartokite nieko, kas gali sukelti kraujo krešėjimą, pavyzdžiui, ibuprofeno.

Limfodrenažinis aparatas – padės Limfodrenažą atlikti namuose, tam reikia įsigyti reikiamų priemonių, pavyzdžiui, aliejaus ar losjono slydimui, sausą šepetį ir kt

Ko tikėtis atliekant limfodrenažą?

Jei kas nors jums atlieka limfodrenažinį masažą, pasiruoškite, kad tikrai pajusite, kaip jis jus veikia – tai ne švediškas masažas, jis tikrai gilesnis. Tačiau taip pat tikėkitės, kad pasibaigus masažui jausitės lengvesni ir atrodysite labiau išpuoselėti. Pastebėsite rausvą odos atspalvį, kuris tiesiogiai susijęs su padidėjusia kraujotaka. Ir nenustebkite, jei dvi dienas po masažo jums skaudės nuo masažuotojo spaudimo. Taip pat galite pastebėti didesnį tam tikrų raumenų judrumą nei anksčiau neturėjote (kas, tikslai).

Taip pat energijos pojūtį kūne, kartu su poreikiu daugiau šlapintis. Taip atsitiks todėl, kad limfa tinkamai judės, taip pat todėl, kad po masažo (profesionalaus ar „pasidaryk pats”) turėsite išlikti hidratuoti, kad išlaikytumėte naudą.

By Domas